Boyun kırışıkları nasıl giderilir

Bu pratik yöntemlerle boyun kırışıklıklarına son verebilirsiniz.

Boyun kırışıklıkları; zararlı güneş ışınlarına maruz kalma, yanlış beslenme, genetik yatkınlık gibi sebeplerle ortaya çıkar.

Cilt bakımı yaparken sadece yüzünüze değil yüzünüzün bir tamamlayıcısı olan boyun bölgenize de bakım yapmalısınız. Bu pratik yöntemlerle boyun kırışıklıklarını daha başlamadan durdurabilirsiniz.

Zeytin yağı: Gün aşırı zeytinyağı ile boynunuza masaj yaparsanız boyun derinizi nemlendirerek kuruluğa bağlı kırışıklıkla baş edebilirsiniz.

Ananas: Antioksidan içeren ananas aynı zamanda cildin esnek olmasını sağlar. Haftada bir kere ananası boyunuza sürün 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Farkı göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağının cilde olan faydasını bilmeyen yoktur. Bu yağı her gece yatmadan önce boynunuza masaj yaparak sürüp uyursanız sabah kalktığınızda boyun bölgenizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Yumurta akı: Yumurta akının cildi sıkılaştırma özelliği vardır. Bir yumurta beyazını ayırın ve bir pamuk yardımı ile boyun bölgenize sürün. 30 dakika bekleyin cildinizin kalıp gibi sıkılaştığını iki günde bir yapın.

Aloe Vera: Aloe vera yağı cildi yumuşatıcı etkisi ile bilinir. Düzenli olarak her gün boynunuza bu yağı sürerseniz boyun bölgesindeki kırışıklıkları daha oluşmadan önleyebilirsiniz.

Patates suyu: Patates suyunun cildi onarıcı özellikleri vardır. Taze sıkılmış patates suyunun içine bir damla limon sıkıp cildinize uygulayın. 20 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske cildiniz sıklaştırırken aynı zamanda boyun bölgesinde oluşan lekelerinde giderecektir.

Süt: Sütün içine biraz bal koyun ve boyun bölgenize uygulayın. 30 dakika bu şekilde bekleyin. Boyunuzun yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir