Detoks Çeşitleri

Detoks vücudun içerisindeki toksinlerin tamamen doğal malzemeler kullanılarak doğal yollardan uzaklaştırılmasına dayanan bir beslenme yöntemidir. Büyük çoğunlukta detoksun hiçbir zararı bulunmuyor olsa da kilo kontrolü için yapılan detoks programlarının uzmanlar tarafından hazırlanması en sağlıklı seçim olacaktır. Bunun dışında doğru biçimde uygulanan bir detoksun faydaları saymakla bitmez. Vücudun temizlenmesinin yanı sıra metabolizmanın da hızlanarak daha enerjik bir yaşamın kapılarını aralayan detoks çeşitleri ile sağlıklı yöntemler ile güzelleşin.

Sindirimi Kolaylaştıran Detoks Karışımı

Sindirimi kolaylaştıran ve bağışıklık sistemine iyi gelen bu karışım için ıspanak, marul, salatalık gibi yeşil sebzeler ile zencefil ve limonu bir arada kullanın. Eğer tadını arttırmak isterseniz içine portakal da ekleyebilirsiniz. Malzemeleri katı meyve sıkacağında hep birlikte sıkarak hazırlayacağınız bu detoksun faydalarına inanamayacaksınız.
Biber İle Zayıflatan Detoks
Detoks çeşitleri içinde belki de en dikkat çekici olanları kilo vermeye yardımcı olan programlardır. Bunlardan en etkilisi ise salçalık kırmızıbiber ile hazırlanan karışımdır. Biberleri havuç ananas ve elma ile tatlandırarak sıkın. Elbette bu karışımı uygulamadan önce bir beslenme uzmanına danışmak da faydalı olacaktır.

Zinde Hissetmek İçin Havuç Detoksu
Özellikle kış aylarında yavaşlayan bağışıklık sistemini harekete geçirmek için uygulanan bu detoksun faydaları arasında gün içerisinde yüksek enerji ve zindelik vermesi de yer alıyor. Havuç, faydaları herkesçe bilinen greyfurt ve zencefilin yanı sıra karışıma zerdeçal da ekleyerek karışımı hazırlayın. Tatlandırmak için portakal da kullanabilirsiniz.

Ağrıları Gideren Detoks Karışımı
Kimyasal ağrı kesicileri kullanmaktan hoşlanmıyorsanız detoks çeşitleri arasında en çok bu karışımı seveceksiniz. Siyah üzüm, lahana ve havuç suyundan faydalanarak hazırlayacağınız bu detoks mide ağrılarınızı dindireceği gibi baş ve karın ağrılarınızın da dermanı olacak. Bu karışımı kullanarak karaciğerinizi ilaçların kimyasal etkilerinden korurken ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Elbette şiddetli ağrılar için fayda etmeyeceği durumlar olabilir böyle durumlarda detoksun dozunu arttırmak yerine konusunda uzman bir hekimden yardım almak en doğru hareket olacaktır. Ancak hafif ağrılar için üzüm ile hazırladığınız bu karışım kısa sürede etkisini gösterecek ve ağrılarınızı bir çırpıda dindirecektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir