Ev yapımı doğal güzellik maskesi

Kolayca Hazırlanılabilen Ev Yapımı Güzellik Maskeleri
Bebek gibi bir yüze sahip olmanın kolay yollarından biri olan maskelerin en kolay ve etkisi yüksek olan bir cilt tazeleme maskesi tarifleri;

Nemlendiri Maske
Malzemeler;
-Yumurta Sarısı
-Süt

Hazırlanış;

Yumurta sarısını ve sütü bir kapta iyice karıştırdıktan sonra, iyice yüzünüze yayın. Üzerini ince bir bezle örtüp bekleyin ve 5dakika bekleyin. Yüzünüzü bir bezle silin sonra y

Cilt Maskesi
Cilt Maskesi

Yüzünü soğuk ve ılık suyla (iki kere) yıkayın. Bu maske sayesinde yüzünüz nemlenecek ve sıkılaşacak. Haftada bir kez yapılması yeterlidir.
Sivilcelere Son Veren Maske
Malzemeler;
-Zeytinyağı
-Karnabahar
Hazırlanış;

7 veya 8 adet karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber karıştırın veya mikserle karıştırmak daha sağlıklı olur. Yüzünüzdeki sivilceli yerlere bunu sürün. Hafta 1 veya 2 kere yapılınca çok net sonuçlar verir. Çünkü karnabaharın temizleyici bir yapısı vardır.

Kırışık Karşıtı Maske
Malzemeler;
-Elma
-Kaymak
Hazırlanış;

Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Kaymağın cildi yumuşattığı herkes tarafından bilinir. Nemlendirmesi bilinmeyen yönlerinden biridir. Kırışıklara karşıda çok etkilidir. Elma ise cildi diri tutmaya yarar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir