Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Sırları

Güzel görünmek ve estetik açıdan kendini rahat hissetmek isteyen her kadının en sık başvurduğu yol makyajdır. Makyaj yapmayan kadın yoktur desek yeridir. Makyaj deyince aklınıza öyle koyu rujlar, takma kirpikler ya da yüzü bembeyaz yapacak fondötenler gelmesin. Kimileri için sadece rimel uygulamak bile yeterlidir. Amaç güzel görünmekse makyaj konusunda da bazı sırlara ihtiyacınız var demektir. İşte sizlere her kadının bilmesi gereken makyaj sırları hakkında bilgiler.

Makyaj sırları konusuna geçmeden önce sizlere birkaç ufak tüyo sunalım. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki makyaj yapmadan önce gideceğiniz yeri, kıyafetinizi ve saç modelinizi belirlemelisiniz. Özel bir davete katılacaksınız diye tarzınızdan ödün vermenize gerek yok. Aşırı makyaj sevmeyen biriyseniz makyajınızı sade tutup elbisenizi iddialı seçebilirsiniz. Hiç kırmızı ruj kullanmayan birinin hayatında ilk kez süreceği kırmızı ruj ile gülümsemekten korkması o gece eğreti bir görünüme neden olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca sizin de rahat edeceğiniz bir makyajı tercih etmeye çalışın.

Kadınlar İçin Pratik Makyaj Sırları

Cildinizin pürüzsüz ve canlı görünmesini istiyorsanız pratik makyaj sırları ile bunu başarabilirsiniz. Yüzünüzdeki kusurları kapatmak isterken aşırı fondöten uygulaması ile abartı ve hoş olmayan bir makyaja imza atmaktan kaçının. Bu önerimizi de yaptıktan sonra pratik makyaj sırları ile devam edelim;

  • Cildinize uygulayacağınız fondötenin düzgün ve ince yayılmasını istiyorsanız makyaj süngerinizi kullanmadan önce ıslatıp sıkın ve fondöteni uygulayın.
  • Fondöten uyguladıktan sonra cildinizdeki fazlalıkları almak isterseniz parmak uçlarınızla hafifçe nemlendirici sürer gibi cildinize dokunun.
  • Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak ve o bölgeyi daha parlak göstermek isterseniz T bölgesine pudra uygulayın.
  • Uzun ve göz alıcı kirpikler istiyorsanız makyaja başlamadan önce kesinlikle kirpik kıvırıcı kullanın. 
  • Kirpiklerinizin daha uzun görünmesi için iki kat rimel uygulayacaksanız mutlaka ilk katın kurumasını bekleyin. Aksi halde ilk katın ardından tekrardan rimel uyguladığınızda kirpiklerde topaklanmalar olacaktır.
  • Dudaklarınızı daha dolgun göstermek isterseniz makyaj öncesinde dudaklarınıza vazelin ile dairesel hareketler uygulayın. Bu işlem kan dolaşımını hızlandıracak ve nemlenen dudaklarınız ruj ile birlikte daha dolgun görünecektir.

Kolay makyaj sırları ile cildinizi daha pürüzsüz ve daha canlı gösterebilirsiniz. Son olarak dolgun dudaklar için rujunuzu uyguladıktan sonra sadece orta kısma parlatıcı sürmenizi de tavsiye ederiz.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir