isveç Diyeti nasıl yapılır

Kilo problemi son zamanlarda kadın – erkek – çocuk herkesin ortak problemidir. Sağlıksız ve dengesiz beslenme ve hazır yemek yeme alışkanlığı çok fazla olduğu için bunlar kilo olarak geri dönmektedir. Kilo probleminde önlem alınmazsa obezite gibi çok ciddi bir kilo hastalığına sebep olabilir. Obezite beraberinde birçok hastalığı da getirir. Bütün bunları engellemek için spor yapmanın yanın da yemeğe ve içmeye dikkat edilerek bazı perhizler yapılır. Bu işleme diyet denir. Birçok değişik diyet çeşitleri vardır. Ancak son zamanların en çok konuşulan ve uygulanan, olumlu sonuçlarıyla herkesi şaşırtan İsveç diyeti diğer diyet programlarından daha fazla uygulanmaktadır.

Diyet yaparken en önemli nokta iradeli olmaktır ve o diyeti bitirene kadar bozmamaktır. İleride verilecek olan kilolar düşünülerek diyet programına uyulmalıdır. İsveç diyeti biraz zor bir diyet olsa da kısa süren ve bu kısa zamanda etkisini hemen gösteren bir diyettir. Aşağıda bu diyetin nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

İSVEÇ DİYETİ NASIL YAPILIR?

Son dönemlerin en popüler diyeti olan İsveç diyeti, en çok merak edilen diyet programlarından biridir. İsveç diyeti 13 gün sürmektedir. Bu 13 gün boyunca tüm listeye ve diyete uyulduktan sonra 1 hafta kadar ara verilerek tekrar bir 13 gün başlanmalıdır. Bu döndü bu şekilde kilo verene kadar devam eder. Ancak 4 kereden fazla İsveç diyeti yapılması önerilmez. 4 kere yapıldıktan sonra 2 veya 3 ay ara verilmelidir.

İsveç diyetinin önemli kuralları şunlardır:

  • -Diyette belirtilen yeme içme programları vardır. Bu programlar dışında herhangi bir meyve suyu, çay veya kahve içmek kesinlikle yasaktır.
  • -Diyet eğer sonlandırılacaksa bu sonlandırma 6. Günde yapılmalıdır. Öncesinde veya sonrasında diyet kesilmemelidir.
  • -Diyet listesinde yer alan öğle ve akşam yemekleri aynı gün içerisindeki listede değiştirilebilir. Yani öğlen yazılan yemek akşam, akşam yazılan yemek ise öğlen yenilebilir. Ancak diğer günlerle değiştirilemez.
  • -İsveç diyeti yaparken su içmeye de önem verilmelidir. Bu amaçla günde en az 2 litre su içilmelidir. Su içmek kilo vermeyi hızlandırır.
  • -Salatalar zeytinyağlı ve limonlu olarak tüketilir. Tuz ve şeker kesinlikle yasaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir