Sevgilinizi Tanımak İçin Sormanız Gereken Sorular

Uzun süredir bir ilişki içerisinde iseniz ve biraz tuhaf hissetmeye başlasdıysanız belki de artık ilişkinizin gidişatı ile ilgili sorular sormanızın vakti gelmiştir. Unutmayın ki iletişim, başarılı ilişkilerin en büyük anahtarıdır. Bu anahtar özellikle de hassasiyet ve romantik duyguların bulunduğu ilişkiler için geçerlidir. Ancak bu şekilde doğru bir karara varabilirsiniz. Ya hayatınızdaki kişi ile yola devam edeceksinizdir, ya da hayatınıza yeni birilerini almanın vakti gelmiştir. İşte ilişkinizin gidişatı ile ilgili sevgilinizi tanımanızı sağlayacak 8 önemli soru!

İlişkimizden Gerçekten Mutlu Musun?

Bu aslında oldukça geniş bir sorudur, ancak ilişkiniz ile ilgili sorunlara değecek bir konuşmanın başlangıç noktası da olabilir. Sevgiliniz bu soru karşısında tereddüt ederse veya nasıl bir cevap vereceğinden emin olamadıysa, hızlı bir sonuca atılıp kızmayın ve onları dürüst olmaya teşvik edin. Tam olarak mutlu olmadığını anlarsanız işte o zaman daha ağır sorular sormanın zamanı gelmiştir.

Bu İlişkiden Ne İstiyorsun?

Bu soru ile birlikte ilişkinizin gidişatı ile ilgili bir sonuca varmaya başlayabilirsiniz. Bu ilişkiden tam olarak beklentin ne? İlişkimizin sonunda bir evlilik ya da uzun bir gelecek görüyor musun? Yoksa sadece bir yaz tatilini daha geçirebilecek birini mi arıyorsun?

Seni Etkileyen Şey Ne?

Bu sorunun cevabını çoktan bildiğinizi düşünebilirsiniz ancak ilişkiniz ne kadar uzun olursa olsun partneriniz sini şaşırtacak bir cevap verebilir. Eğer verdiği cevap sizin kişiliğinizden çok fiziksel özelliklerinize dayanıyorsa o zaman bir şeylerin ters gittiği konusunda varsayımlar çıkarabilirsiniz.

Öncelikler Listende Tam Olarak Neredeyim?

İlişkiler oldukça karmaşıktır ve bu kişiden kişiye değişebilmektedir. Bazıları sevgililerinin öncelik sıralamasından en üst noktada yer almak isterken bazıları farklı bir sıralama talep edebilir. Bu sebeple cevap değişiklik gösterecektir.

İnançların Senin İçin Ne Kadar Önemlidir?

Dini inançlar bir ilişkinin gidişatı ile ilgili size net çıkarımlar sağlayabilir.  Benzer inançlar iki kişiyi bir araya getirebilirken farklı inançlara sahip olmak da ayrılıkla sonuçlanabilir. Eğer hala partnerinizin inanç sistemi ile ilgili bir görüşe sahip değilseniz bunu öğrenmenizin vakti gelmiştir. Hayatınızı sorgularken sürekli tartışmaya girdiğiniz biri ile bir ömür geçirmek istemeyebilirsiniz.

Çocuklar Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Çocuklar çok tatlı değil mi? Belki de onun için değildir. Çocuklar konusunda çelişkili görüşlere sahip olmak ilişkinizi sona getirebilir. Ya gelecekte gerçekten bir çocuk sahibi olmak istiyorsanız, ancak partnerinizbu konuya şiddetle karşı çıkıyorsa? Onun için hayatınızı etkileyen bu isteğinizden vaz mı geçeceksiniz?

Hayatta En Büyük Amacın Ne?

Ona hayattaki en büyük hedefinin ne olduğunu sorarak sevgilinizin beklentileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hayatlarında mükemmel bir şey elde etmek için tutku gösterdikleri ve harekete geçtikleri takdirde, hayattaki eylemlerini ciddiye aldıklarını ve başarılı olmak istediklerini anlayabilirsiniz.

Benim İçin Fedakarlık Yapar Mısın?

Belki de partnerinizin gelecekte sizin için bir şehir, iş yada daha farklı bir şeyinden fedakarlık yapması gerekecek. Eşinize ihtiyaç duyduğunuz fedakarlık ne olursa olsun, onunla baş edebilecek mi? Ancak bu soruyu ona sormadan kendinize de sormayı unutmayın.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir