Takma Kirpik Nasıl Takılmalıdır

Etkileyici bakışlara sahip olmak için takma kirpiklerin mucize etkilerinden faydalanmak mümkün. Kadınlar gözlerini ön plana çıkarmak istediğinde çoğunlukla takma kirpik kullanırlar. Bilhassa özel geceler ve davetler için uygulanacak makyajın vazgeçilmez parçası takma kirpiktir. Takma kirpikleri gözleri olduğundan daha iri ve güzel bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Ancak başarılı bir uygulama için takma kirpiğin doğru şekilde takılması gerekir. Sizlere bu yazımızda takma kirpik nasıl takılır sorusuna cevaplar sunacağız. Takma kirpik uygulama aşamasına geçmeden önce doğal bir görünüm için mutlaka abartıdan uzak, tel tel ayrılmış takma kirpik modellerini tercih etmenizi öneririz. Hatta tek tek takılan takma kirpiklerin gözlerde doğal bir görünüm oluşturduğunu da söyleyebiliriz. Sadece ihtiyaç duyduğunuz kısımlara kirpik takarak son derece doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?
Gözlerinizi daha iri göstermek ve göz makyajını ön plana çıkarmak isterseniz takma kirpik kullanabilirsiniz. Takma kirpik sayesinde tüm dikkatleri gözlerinize çekmeyi başarabilirsiniz. Ancak nasıl takılacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Takma kirpik nasıl kullanılır diyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar şöyle;

Takma kirpik için dumanlı göz makyajını tercih edebilirsiniz. Büyüleyici bakışlar istiyorsanız takma kirpik öncesinde göz makyajınızın bazını uygulayın.
Takma kirpikler belirli standart ölçülerde üretilir. Kirpiği takarak deneyin ve uzun gelen kısımları varsa kesin.
Kirpiği yapıştırmadan önce kirpik diplerine yapıştırıcı sürün ve kendi kirpiklerinizin üzerine takma kirpiği yerleştirin.
Sabitlemek için cımbız kullanabilirsiniz. Cımbızla tuttuğunuz kirpiği kendi kirpiklerinizin üzerine iyice oturtturun.
Takma kirpik uygulamasından sonra mutlaka eyeliner ve rimel sürün. Bu sayede yapıştırıcının görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz.
Her ne kadar takma kirpikle istediğiniz hedefe ulaşsanız da en önemli adımın kirpiği kendi kirpiklerinizden ayrılmaz bir bütün haline getirmek olduğunu unutmayın. Rimel ile kirpikleri birbirine tamamlayabilirsiniz.
Takma kirpik uygulaması konusunda sunduğumuz önerileri dikkate alarak gece boyu etkileyici bakışlara ulaşmanızı sağlayacak bir makyaj yapabilirsiniz. Eğer uzun süreli bir davete katılıyorsanız her ihtimale karşı yanınızda kirpik yapıştırıcısı taşımayı da ihmal etmeyin. Herhangi bir sorun oluştuğunda kirpiği tekrardan yapıştırma fırsatınız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde makyaj malzemeleri nasıl temizlenir, makyaj malzemeleri temizleme ve makyaj süngerleri nasıl temizlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir